Artykuł

flickr.com flickr.com
kwi 06 2014
0

Windows 8. Programowanie aplikacji z wykorzystaniem C# i XAML

Sporo obecnie się mówi o najnowszych okienkach, a ostatnia konferencja Build wyraźnie wskazuje, że Microsoft może w końcu wrócić na właściwy tor. Dla mnie osobiście jest to szczególnie ważne, ponieważ na co dzień pracuję jako programista .Net i tym samym gigant z Redmond ma istotny wpływ na to czym w przyszłości będę się zajmował. Windows 8 trochę na tym poletku poprzestawiał, bowiem zmienia się główny obszar nacisku. Przyszłość stoi bowiem pod kątem dotykowego interfejsu oraz dużej mobilności. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo - prawda?

Poszukując nowych perspektyw, zawsze warto sięgnąć po dobrą literaturę, która może nam cały proces przyswajania odpowiedniej wiedzy uprościć. Tak się akurat dobrze składa, że dziś mam Wam przyjemność zaprezentować recenzję książki Windows 8. Programowanie aplikacji z wykorzystaniem C# i XAML autorstwa znanego i cenionego w branży Charlesa Petzolda. Warto nadmienić, że jest to już 6 edycja tego tytułu, która tym razem w całości skupia się programowaniu pod Windows 8.

Dla kogo jest ta książka?

Książka jest dla programistów C#, którzy chcieliby zgłębić techniki programowania aplikacji pod Windows 8. Autor skupia się głównie na aplikacjach wykorzystujących XAML/C#. Przydatna będzie więc ogólna wiedza z zakresu C#, natomiast w obszarze programowania kafelkowych okienek można być zupełnie zielonym.

Zawartość

Charles Petzold po raz kolejny stanął na wysokości zadania i przygotował obfitującą w treść pozycję. Najnowsza jego książka liczy bowiem blisko 1100 stron w polskim wydaniu i w całości traktuje o programowaniu aplikacji pod Windows 8. Żeby jeszcze dogłębniej opisać temat, autor skupił się tylko na wariancie tworzenia aplikacji z użyciem technologii XAML/C# o czym wspominałem już wcześniej. Po przeczytaniu całości można być zatem naprawdę dobrze zorientowanym w obszarze tworzenia i projektowania kafelkowych aplikacji, a sama książka ma charakter mocno podręcznikowy, dzięki czemu w dowolnym momencie można wrócić do interesującego Was rozdziału.

Książkę czyta się miło i przyjemnie, a autor należy do grupy tych, którzy starają się prowadzić swojego czytelnika za rączkę. Nie ma tutaj żadnych skrótów myślowych - wszystko jest jasne i klarowne. Dlatego nawet jeśli nigdy nie słyszałeś o XAMLu, to mimo wszystko nie masz się czego obawiać sięgając po tę pozycję. Charles nie pozwoli Ci się zgubić.

Na plus w polskim wydaniu należy zaliczyć twardą oprawę.

Podsumowanie

Charles Petzold po raz kolejny stanął na wysokości zadania i przygotował świetną książkę, która jest nie tylko bardzo dobrym podręcznikiem, ale także dobrze się ją czyta. W 19 rozdziałach podzielonych na 2 części znalazło się wystarczająco dużo wiedzy, by nie tylko rozpocząć tworzenie aplikacji pod nową platformę, ale także zwojować rynek naszymi modernistycznymi produkcjami.

Na koniec, w ramach ciekawostki wspomnę tylko, że Charles swoją pierwszą książkę w ramach tej serii, zaczął pisać 28 lat temu!

Link do książki: Windows 8. Programowanie aplikacji z wykorzystaniem C# i XAML.

Spis treści + bezpłatny fragment książki: Windows 8. Programowanie aplikacji z wykorzystaniem C# i XAML.

Partnerem cyklu jest grupa wydawnicza Helion.

Komentarze

blog comments powered by Disqus