Artykuł

wunderlist.com wunderlist.com
lut 01 2016
0

Wunderlist - moja nowa ulubiona aplikacja TODO

Przez kilka ostatnich lat, na łamach tego bloga, przetestowałem sporo wszelkiej maści aplikacji związanych z organizacją własnego czasu. Przez spory czas, mocno byłem zafascynowany GTD oraz aplikacją skrojoną idealnie do potrzeb tej metodologii, czyli Doit.im.

Ostatnio zdałem sobie sprawę z jednej rzeczy, o której myślałem już częściowo wcześniej - czy tak naprawdę w swoim życiu potrzebuję GTD? Prywatnie, ani zawodowo nie jestem żadnym wielkim menadżerem, z nie wiadomo jak dużą ilością zadań. Czy w takim przypadku stosowanie GTD, nie przypomina trochę strzelania do muchy z armaty? Dochodząc do takich właśnie wniosków, postanowiłem poszukać czegoś prostszego i w ten właśnie oto sposób, natrafiłem na dobrze już znaną na rynku aplikację Wunderlist.

Opis

Na wstępie chciałbym doprecyzować jedną rzecz. Pisząc, że szukałem czegoś prostszego, wcale nie chodziło mi oto, by nagle spłaszczyć moją listę zadań do jednego, wypranego z opcji ekranu. Co to - to nie. Bardziej chodziło mi to oto, żeby pozbyć się funkcjonalności, których w prywatnym życiu (zadania służbowe ogarnia firmowa Jira), może być trudno skorzystać - ot choćby sekcja projektów. Warunkiem istotnym jest również kwestia finansowa.

Kiedyś pisałem o tym, że wielu deweloperów zaczyna swoją karierę od napisania aplikacji typu TODO. To stwierdzenie wciąż jest prawdziwe. Problem pojawia się, gdy szukamy dobrej jakościowo aplikacji (usługi) za rozsądne pieniądze. Za Doit.im płaciłem $20 rocznie, co i tak nie było złą stawką, tym większe było moje zaskoczenie, że z Wunderlist w sensowny sposób można korzystać nawet za darmo, mając dostęp do standardowych funkcjonalności oraz opcję synchronizacji zadań w chmurze!

Tyle tytułem wyjaśnienia, przejdźmy do szczegółów.

Funkcjonalnie, Wunderlist jest gdzieś pomiędzy prostą aplikacją TODO, a zaawansowanym menadżerem zadań typu GTD. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że bliżej mu do tej drugiej grupy, dlatego też przejście w codziennym użytkowaniu było dość płynne, a wiele rzeczy funkcjonuje tutaj nawet lepiej niż w Doit.im. Jeśli ktoś tęskni za GTD, to tak naprawdę można również iść w tym kierunku. Mamy tutaj bowiem foldery, listy, przypomnienia, możliwości ustawienia daty itp. Większość składników metody jest już na miejscu.

Sporym plusem aplikacji jest czytelny interfejs oraz ładny design. Oba te czynniki sprawiają, że z programu korzysta się po prostu przyjemnie. Warto również wspomnieć o szerokiej dostępności aplikacji. Jest ona dostępna praktycznie na każdym liczącym się systemie oraz w wersji na www.

Podsumowanie

Wunderlist nie jest nową usługą, ale w chwili obecnej, pozytywnie zaskakuje współczynnikiem cena/jakość. Jest to również produkt, który jest stale rozwijany i cieszy się dobrą dostępnością na różnych platformach. Osobiście przesiadłem się na Wunderlist na stałe już jakieś 2 tygodnie temu i nie zanosi się, by coś w tym temacie miało się zmienić w najbliższym czasie:-)

Dla zainteresowanych - istnieje również możliwość wykupienia płatnej subskrypcji, która zapewnia m.in. lepsze wsparcie dla pracy grupowej. Zachęcam do sprawdzenia aplikacji:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Zależy od urządzenia
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy, dostępna płatna subskrypcja)
  • Google Play: Wunderlist
  • Microsoft Store: Wunderlist
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus