Artykuł

freeimages.com freeimages.com
mar 23 2015
0

YoWindow - nowatorskie podejście do pogody

Mogę się założyć, że jeśli ktoś przeprowadziłby badania sprawdzające jaki rodzaj aplikacji najczęściej instalują użytkownicy smartfonów, to na jednym z czołowych miejsc byłyby na pewno programy do prognozy pogody. Wszystkie mobilne sklepy są wypchane po brzegi tego rodzaju produktami i mimo tego, sporo deweloperów wciąż próbuje urwać kawałek tego pogodowego tortu dla siebie. I nie byłoby by w tym pewnie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ciężko jest tutaj wymyślić coś nowego i większość programów prezentuje się bardzo podobnie.

Twórcy YoWindow również postanowili sięgnąć do tej niezwykle sprawdzonej kategorii, aczkolwiek podeszli do tematu ze świeżym spojrzeniem i trochę innym podejściem. Czy wyszło z tego coś dobrego? Czy mamy w końcu prognozę pogody, która pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w dalszej części tego tekstu.

Opis

Tak jak pisałem we wstępie, YoWindow różni się od konkurencji przede wszystkim sposobem prezentacji. Pogoda jest tutaj wyświetlana na tle odpowiednio animowanej grafiki, która zmienia się w zależności od pory dnia jak i warunków pogodowych. Ciekawym niuansem jest fakt, że możemy tutaj śledzić prognozę minuta po minucie. Jest to pewnego rodzaju nowum, ale dzięki temu możemy sprawdzić pogodę w dowolnej chwili w najbliższej przyszłości.

Oprócz oczywistych danych takich jak temperatury i opady, możemy również wyświetlić kilka bardziej szczegółowych informacji: widoczność, fazy księżyca, punkt rosy itp. Poza tym, nie znajdziemy tutaj żadnych dodatkowych ekranów. Nie ma tutaj map pogodowych, funkcjonalności ostrzeżeń itp. Zadowoleni będą jednak amatorzy widgetów - tych w programie znajdziemy aż trzy. Miłym dodatkiem jest również animowana tapeta na pulpit naszego zielonego robocika.

Podsumowanie

YoWindow jest aplikacją bardzo dobrą - jeśli rozpatrujemy program pod kątem prezentacji pogody. Podejście minuta po minucie sprawdza się tutaj bardzo dobrze, a animowane tła w wymierny sposób polepszają wizualizację. Gorzej wygląda sprawa dodatkowych funkcjonalności. Znajdziemy tutaj co prawda podstawowe wskaźniki, ale tak jak pisałem, brakuje tutaj czegoś extra. Mapy pogodowe, ostrzeżenia, rozszerzone informacje pogodowe - takie rzeczy są już standardem, niestety tutaj ich zabrakło. Nie jest to więc jak widać aplikacja dla wszystkich, dlatego też warto samemu sprawdzić, czy program Wam odpowiada. Zachęcam do spróbowania, ponieważ program możecie pobrać za darmo ze sklepu Google Play (wersja z reklamami).

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy, dostępna wersja płatna
  • Google Play: Yo Window Pogoda
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus