Artykuł

freeimages.com freeimages.com
paź 27 2014
0

Zadbaj o dietę z aplikacją Happie dieta

Nadwaga, a w niektórych przypadkach nawet otyłość, to coraz większy problem w naszym społeczeństwie. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, ale w większości przypadków można je zawęzić do braku aktywności oraz złej diety. Oba te czynniki można stosunkowo łatwo zmienić, ale żeby zrobić to dobrze, potrzebna jest odpowiednia wiedza, zarówno jeśli chodzi o ćwiczenia jak i o dobór diety. Tym pierwszym elementem zajmowaliśmy się już nieraz. Było również kilka aplikacji związanych z żywieniem. W dzisiejszym odcinku kontynuacja tematu - tym razem mamy do czynienia z aplikacją łączącą zarówno kwestie sportowe jak i odżywiania, choć to ten drugi element jest w tym przypadku kluczowy;-)

Opis

Happie dieta to polska aplikacja, której głównym założeniem jest dostarczenie odpowiedniej diety oraz zestawu ćwiczeń, które pozwolą nam osiągnąć wyznaczony w programie cel. Aby rozpocząć pracę z aplikacją, należy się zarejestrować (można to zrobić przy pomocy Facebooka) i podać kilka informacji związanych z naszym ciałem. W kolejnym kroku musimy wyznaczyć datę rozpoczęcia programu i to zasadniczo wszystko w kontekście konfiguracji. Dopiero teraz będziemy mogli odkryć całą magię Happie;-)

Po udanej konfiguracji aplikacja rozpocznie serwowanie menu na każdy kolejny dzień, uwzględniając przy tym godzinę o której wstajemy (oraz wszystkie inne dane, której wcześniej przekazaliśmy;-). W moim przypadku program zasugerował mi 5 posiłków, co 3 godziny, pierwszy pół godziny po pobudce. Każdy z posiłków możemy wymienić na inny, a program dostarcza nam bogatą listę zamienników (oczywiście nie warto w tym przypadku przesadzać, w końcu po coś powstało pierwotne menu;-) Każdy posiłek okraszony jest zdjęciem, opisem, listą składników (aplikacja pozwala na tworzenie listy zakupów składników;-) oraz instrukcją przyrządzenia.

Jeśli można by się do czegoś przyczepić, to fakt, że wspomniana wcześniej godzina pobudki, jest sztywna dla całego tygodnia - osobiście preferuje trochę dłuższe bytowanie w łóżku w weekendy;-)

Do naszego harmonogramu dorzucone zostają również ćwiczenia. W tym przypadku pojawiają się bardzo różne pozycje. Np. aplikacja na jutro sugeruje mi sztuki walki, ale każde ćwiczenie można zmienić na takie, które będzie łatwiej nam wykonać - lista dostępnych opcji jest naprawdę długa.

Twórcy aplikacji bardzo cenią sobie naszą opinie, dlatego też sami możemy skorygować menu oraz ćwiczenia pod kątem tego, co nam najbardziej pasuje. Jeśli polubimy określoną potrawę, to będzie ona pojawiać się częściej w naszej rozpisce. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku ćwiczeń.

Jeśli jeszcze Wam mało, to warto również wspomnieć, że w aplikację wbudowano czat, w którym możemy porozmawiać z profesjonalnym dietetykiem, który pozwoli nam jeszcze lepiej dopasować dietę do naszej sytuacji oraz wyznaczonego przez nas celu;-) Wszystko to zostało opakowane w bardzo ładne szaty, co widać na dołączonych do tekstu screenach.

Czy jest w tym wszystkim jakiś haczyk? W pewnym sensie tak. Aby skorzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji, musimy wykupić subskrypcję, która kosztuje 4,99 zł za tydzień, bądź 14,99 za 4 tygodnie. Jest to zawsze kwota odczuwalna, ale z drugiej strony warto zwrócić uwagę ile kosztuje miesięczny karnet na siłownię, czy pojedyncza wizyta u dietetyka. W takim porównaniu kwoty te prezentują się już zgoła odmiennie.

Przy pierwszej instalacji otrzymujemy 8 dni za darmo, dlatego też każdy może sprawdzić, czy aplikacja rzeczywiście jest dla niego.

Podsumowanie

Happie dieta to świetna aplikacja z przepiękną szatą graficzną i bogatą funkcjonalnością. Jest to idealny program dla każdego, kto chce zatroszczyć się o swoją dietę oraz wagę. Duża liczba funkcjonalności dostępna jest bezpłatnie, ale żeby w pełni skorzystać z funkcjonalności programu, warto skorzystać z dostępnych w programie subskrypcji, które można opłacić za pomocą Google Wallet. Program największy nacisk kładzie na dietę oraz wskazuje kiedy powinniśmy odrobinę poćwiczyć. W tym tygodniu, pełna, 3 gwiazdkowa rekomendacja.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 3.1 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3
  • Język polski: Tak
  • Cena: aplikacja darmowa, dostępna płatna subskrypcja
  • Google Play: Happie dieta
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus