Artykuł

freeimages.com freeimages.com
maj 09 2016
0

Zgadnij co to 2 - czyli momentami niestosowne kalambury

Zgadnij co to, to tytuł który jest niewątpliwym hitem polskiej edycji sklepu Google Play. Muszę przyznać, że jest mi trochę wstyd, ponieważ wcześniej nie słyszałem o tej grze, a teraz widzę, że liczba jej pobrań jest liczona w milionach. Jak na realia naszego rodzimego rynku, jest to raczej spory sukces. Na szczęście trafiła się okazja by nadrobić zaległości i sprawdzić na czym polega fenomen tego tytułu.

Okazja jest nie byle jaka, bo jest nią premiera drugiej części tej niezwykle popularnej gry. Tym razem nie prześpię tematu i zabieram się za własną recenzję już od samego początku;-) Zapraszam do lektury.

Opis

Jeśli miałbym jednym słowem opisać tą grę, powiedziałbym że są to kalambury. Na szczęście recenzje nie są tak krótkie;) Przechodząc do konkretów. Druga część gry działa na zasadach podobnych co pierwowzór. Na każdym etapie (a tych jest całkiem sporo), naszym zadaniem jest odgadnięcie hasła zaprezentowanego na tematycznym obrazku.

Często to są naprawdę śmieszne obrazki, czasem trącące niepoprawny, czarnym humorem. Nie mniej jednak gra daje sporo frajdy i radości, mimo że model rozgrywki jest raczej podobny do tego co oferuje nam Simplicity w swoich innych tytułach (wcześniej opisywałem m.in. 96% po polsku).

Również w tym przypadku możemy korzystać z podpowiedzi, które kosztują nas wirtualną walutę dostępną w grze, którą z kolei jesteśmy w stanie powiększyć za poprawnie rozwiązane zagadki, lub za pomocą mikropłatności...

Graficznie tytuł prezentuje się przyjemnie, lecz nie grafika jest tutaj kluczowym elementem.

Podsumowanie

Być może model rozgrywki Zgadnij co to 2 nie jest jakiś wybitny, ale jest on na tyle ciekawy i interesujący, że potrafi wciągnąć na dłuższy czas. Swoje na pewno w tym przypadku robią dość urozmaicone i czasem nieprzewidywalne zagadki, które autorzy przygotowali nam w tej odsłonie tytułu. Gra ma swoje wierne grono fanów, a oceny w sklepie na poziomie 4.7-4.8 nie pozostawiają złudzeń - w ten tytuł zdecydowanie trzeba zagrać!

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy, dostępne mikropłatności
  • Google Play: Zgadnij co to 2
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus