Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lip 28 2014
0

Zorganizuj się z Top Task List

Wiele tekstów w ramach cyklu aplikacja tygodnia poświęciłem programom do zadań, ponieważ jest to dla mnie osobiście ważny temat. Nie mam zaufania do własnej pamięci, dlatego też wolę zapisać sobie dokładnie to co mam zrobić, aniżeli potem się zastanawiać, czy rzeczywiście zrealizowałem wszystko to co wcześniej zamierzałem uczynić.

Dotychczas skupiałem się tylko i wyłącznie na rozwiązaniach webowych oraz tych dostępnych na zielonego robota. Dziś dla odmiany chciałbym zaprezentować prostą i przyjemną produkcję na mobilne kafelki. Mój wybór padł na Top Task List.

Opis

Temat produktywności jest dosyć mocno eksploatowany na mobilnych systemach i w istocie ciężko jest tu coś nowego wymyślić, dlatego też nie oczekiwałem że Top Task List zrewolucjonizuje sposób w jaki przechowuje moje zadania.

Centralnym elementem aplikacji jest lista zadań dla aktualnie wybranego folderu. Foldery możemy tworzyć według własnego uznania. Dostęp do ich listingu możemy uzyskać przesuwając ekran w lewo, bądź też wybierając odpowiednią ikonkę na pasku stanu. Niestety w jednym momencie możemy wyświetlić zadania tylko z jednego folderu.

Skoro już wywołałem same zadania, to warto powiedzieć o nich kilka słów więcej. Oprócz wspomnianej kategoryzacji zadań na foldery, możemy do każdego z nich przypisać kilka innych atrybutów oraz właściwości. Zadanie może mieć m.in.:

 • Datę oraz godzinę
 • Długość
 • Kolor
 • Notatki
 • Zdjęcie
 • Listę podzadań

Jak widać mamy całkiem spore pole do popisu, w kontekście tego co możemy z danym zadaniem zrobić. Warto również nadmienić o bardzo rozbudowanej opcji tworzenia kafelków oraz o możliwości dodawania powiadomień.

Napisałem sporo o możliwościach, warto byłoby również wspomnieć o tym czego mi tu brakuje, lub z czego z pomocą tej aplikacji nie zrobimy. Przede wszystkim bardzo denerwujący jest fakt, że nie możemy wyświetlić na raz wszystkich zadań z wszystkich folderów. Sama koncepcja podziału jest niewątpliwie fajna, nie mniej jednak przydałoby się swego rodzaju pewne globalne zestawienie. Nie do końca również mogę przekonać się do samego interfejsu. Nie jest on tak czytelny jak choćby w Doit.im, czy Any.do z którymi miałem styczność na Androidzie. W początkowej fazie pracy z aplikacją, trochę trzeba się domyślać, co przynosi dany element. Jednak jeśli już się przemożemy, to szybko przekona się o tym, że jest to naprawdę bogata w funkcje aplikacja, aczkolwiek odrobinę źle opakowana;-)

Podsumowanie

Top Task List to aplikacja którą ciężko jednoznacznie ocenić. Z jednej strony mamy tu naprawdę sporą funkcjonalność, z drugiej zaś wydaje się, jakby nie wszystko do końca było na swoim miejscu. Wciąż nie do końca jestem przekonany do zastosowanego w aplikacji interfejsu, aczkolwiek pewnie jest to kwestia czasu, nim w pełni się do niego przyzwyczaję.

Program sam w sobie jest darmowy (płatna jest jedynie opcja synchronizacji z chmurą), więc jeśli szukacie tego rodzaju aplikacji, to możecie dać jej szansę;-)

Informacje zbiorcze

 • Wymagania: Windows Phone 7.5 lub nowszy
 • Testowano na: Nokia Lumia 625
 • Język polski: Tak
 • Cena: darmowy, niektóre funkcje płatne
 • WP Store: Top Task List
 • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus