Artykuł

freeimages.com freeimages.com
paź 20 2014
0

Zrób dzwonek - prosty sposób na własny dzwonek na WP

Windows Phone z założenia ma być dla użytkownika systemem prostym i łatwym w obsłudze. W istocie tak jest praktycznie w większości przypadków, aczkolwiek zdarzają się operacje, które mogą przyprawić nas o gęsią skórkę.

Jakiś czas temu, gdy moim głównym mobilnym OSem był Android, dzwonki na telefon wysyłałem za pośrednictwem maila. Później pobierałem załącznik i umieszczałem go w folderze ringtones. Był to całkiem prosty i oczywisty proces. W WP temat ten jest dosyć utrudniony. W standardowym przypadku, musimy podłączyć telefon do komputera i tam za pomocą eksploratora przenieść dzwonek do odpowiedniej lokalizacji.. Na szczęście całkiem niedawno odkryłem lepszy sposób - wystarczy skorzystać z tytułowej aplikacji, która nazywa się po prostu Zrób dzwonek.

Opis

Zrób dzwonek to oficjalna aplikacja od Nokii (teraz Microsoft Mobile), która robi dokładnie to, co przedstawia jej nazwa. Nowe dzwonki możemy tworzyć w oparciu o istniejące w telefonie pliki muzyczne, które wybieramy za pomocą wbudowanego w program pickera.

W kolejnym kroku możemy przyciąć określoną piosenkę, wskazując punkt startowy oraz punkt końcowy nowego dzwonka z dokładnością do sekund (w niektórych przypadkach ograniczona dokładność może być niewystarczająca, szkoda że autorzy o tym nie pomyśleli). Wszystko to jest maksymalnie proste oraz intuicyjne.

Na końcu możemy zapisać nowy dzwonek oraz ustawić go w telefonie - oczywiście wcześniej można go odsłuchać, żeby upewnić się czy osiągnęliśmy zamierzony efekt. Cały proces jest bajecznie łatwy, a aplikacja prosta i intuicyjna.

Podsumowanie

Zrób dzwonek to niezwykle prosta i intuicyjna aplikacja, która po prostu robi swoją robotę. Tak naprawdę to w moim odczuciu powinien być to integralny element systemu i aż szkoda że tak właśnie nie jest, ponieważ normalny proces wgrywania dzwonków jest po prostu dziwny. Dziś pełne 3 gwiazdki, za prosty, ale bardzo ważny produkt.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Windows Phone 8 lub nowszy
  • Testowano na: Nokia Lumia 625
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • WP Store: Zrób dzwonek
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus